ALO 171 Sigara Bırakma Hattı


Dünya genelinde 2013 senesinde ülkelerin sigaraya karşı aldığı önlemler ve açtığı savaş konusunda Türkiye’nin dünya birincisi konumunda yer alıyor. Özellikle dumansız hava sahası ile başlayan sigaraya karşı büyük savaşı bu dumansız hava sahalarının genişletilmesi ve üzerine sigarayı bırakmak isteyenler için Sağlık Bakanlığı bünyesinde geniş destek verilmesi, dünyada en çok sigara tüketilen ülkeler sıralamasındaki yerini daha da geri sıralara taşıyor.

ALO 171 Sigara Bırakma Hattı Ücretli mi?

Dünyada her yıl çok sayıda insan sigara yüzünden hayatını kaybedebilmektedir.  Bu kapsamda sigarayı bırakmak isteyenler için Sağlık Bakanlığı Alo 171 sigara bırakma hattı ile sigarayı bırakma konusunda psikolojik ve tedavi kapsamında hizmet veriyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak sunulan bu ALO 171 sigara bırakma hattı ile ülkemizde milyonlarca kişi sigara gibi bir beladan tamamen kurtulabildi. Bu noktada da vatandaşlar ücretsiz hem psikolojik hem de fiziki tedaviler sayesinde çok daha kolay bir şekilde sigaradan kurtulabilme ve çok daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*