ALO 150 BİMER


Günümüz modern dünyasında teknolojinin insanlara sunmakta olduğu olanaklar ile vatandaşlar artık pek çok yeni nesil olanaktan yararlanabilme olanağına sahip olabiliyor. Bu kapsamda da teknolojiye en başarı şekilde entegre olan devlet, vatandaşlara çok daha hızlı ve çok daha modern bir hizmet sunarak, pek çok alanda daha kaliteli bir hizmet alabilmesine olanak sağlamaktadır.

Türkiye’de devlet kurumları ile ilgili olan şikayet, görüş, istek ve bildiri gibi hususlar ile ilgili olarak Başbakanlık tarafından ALO 150 BİMER yani Başbakanlık İletişim Merkezi hizmete sunulmuştur.

ALO 150 BİMER Hizmetleri Nelerdir?

Başbakanlık tarafından geliştirilmiş olan BİMER uygulaması, bilişim ve iletişim teknolojileri kullanılarak vatandaşların hizmetine sunulmuş olan bir halkla ilişkiler uygulaması olarak hizmet alanıdır. Başbakanlık bu uygulama sayesinde vatandaş ile devlet arasındaki iletişim çok daha hızlı ve çok daha kolay bir şekilde her zaman kurulabilmesi amacı ile hizmet vermektedir.

Günümüzde Başbakanlık tarafından geliştirilmiş olan Başbakanlık İletişim Merkezi yani BİMER uygulaması sayesinde vatandaşlar devlet kurumları başta olmak üzere ülkemiz ile ilgili olan her tür konu ile ilgili olarak ALO 150 BİMER hizmetlerine ulaşarak istek, öneri ve şikayetlerini ilgili kurumlara en hızlı şekilde iletilebilmesini sağlayabilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*