4C Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama


Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında bulunan Emekli Sandığı mükellefleri için kullanılan 4C sigortalısı kavramı, memurların bağlı olduğu bir sigorta koludur. Yeni sistemde 4C adını almıştır. Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında memurların sosyal haklarının müdafaa edilmesi, sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilmesi ve emekliliklerini garanti altına alabilmesini sağlamaktadır.

4C emeklisi olan vatandaşlarımız için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun modern hizmet uygulamaları büyük bir kolaylık sağlıyor. Çünkü artık 4C emeklisi olan vatandaşlarımız internette bulunan e-devlet sisteminden kolayca 4C emekli aylık bilgisi sorgulama işlemlerini yapabilme olanağına sahip olabilmektedirler. 

4C Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet şifresiyle e-devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra e-hizmetler sayfasında bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamaları listesi içerisinden 4C emekli aylık bilgisi seçeneğine girilmesiyle otomatik olarak 4C emekli aylık bilgisi sorgulama işlemi yapılıyor ve detaylı şekilde tüm sonuçlar liste halinde sunuluyor. Buradaki listede bulunan tüm emekli aylık bilgileri, direkt olarak kurumun ana veritabanından geldiğinden en güncel bilgileri oluşturmaktadır. https://www.turkiye.gov.tr/4c-emekli-aylik-bilgisi üzerinden sorgulama yapılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*